Apollo Ⅰ Database Conversion Testing

Dear players,

the Apollo I database has been successfully ported to the MoP PTR realm, as a part of the ongoing conversion testing, and is now available for testing.

Please log in to the MoP PTR realm and make sure that everything with your characters is okay! Your assistance in this helps us ensure that there were no errors in the process, and the more lingering issues we reveal at this phase, the smoother will the live conversion be.

Please report all issues to the #mop-ptr-support channel on Discord or the associated report on the bugtracker. When the testing is done, your original PTR characters will once again return.

Thank you for your help!

Apollo Team

🇨🇿

Vážení hráči,

v rámci probíhajícího testování konverze na MoP byla databáze Apolla I úspěšně nasazena na realm MoP PTR a nyní je dostupná k testování.

Přihlaste se prosím na realm MoP PTR a ujistěte se, že je s vašemi postavami vše v pořádku! Vaše pomoc nám pomůže zajistit, že celém v procesu nedošlo k žádným chybám, a čím více přetrvávajících problémů v této fázi odhalíme, tím hladší bude konverze na ostrém serveru.

Všechny problémy prosím hlaste do kanálu #mop-ptr-support na Discordu nebo do příslušného reportu na bugtrackeru. Po dokončení testování se vám opět vrátí původní postavy z PTR.

Děkujeme vám za pomoc!

Tým Apollo